Electric cars are already saving lives today
Протягом усього терміну служби електромобілі кращі для клімату. У процесі виробництва електромобілі вироблятимуть більше викидів, що призводять до глобального потепління, ніж середні бензинові автомобілі, оскільки великі літій-іонні батареї електромобілів потребують багато матеріалів та енергії для виготовлення. (Наприклад, виробництво електромобіля середнього розміру з запасом ходу 84 милі призводить до збільшення викидів на 15%.)
Однак коли транспортні засоби виїжджають на дорогу, це зовсім інша енергетична історія.
Електромобілі компенсують свої вищі виробничі викиди протягом щонайбільше 18 місяців водіння — і продовжують перевершувати бензинові автомобілі до кінця свого життя
Згідно з аналізом, середній електромобіль на дорозі сьогодні має такі ж викиди парникових газів, як і автомобіль, який проїжджає 88 миль на галон, що набагато більше, ніж середній новий автомобіль з бензиновим двигуном (31 миля на галон) або вантажівка (21 миля на галон), згідно з аналізом. Союзом зацікавлених вчених.
- Електричні транспортні засоби тепер включають автомобілі, транзитні автобуси, вантажівки всіх розмірів і навіть великі тракторні причепи, які принаймні частково працюють від електрики.
- Електромобілі мають менший вуглецевий слід, ніж автомобілі з бензиновим двигуном, незалежно від того, звідки надходить електроенергія.
- Протягом усього терміну служби електромобілі кращі для клімату.
- Електромобілі можна заряджати вдома, на роботі чи в магазині.
- Зараз планування державами та комунальними службами будівництва інфраструктури для зарядки електромобілів буде дуже важливим.
- Транзитні автобуси, це надійне кріплення, що гуркотить нашими містами, може бути лише ключем до революції електромобілів.
Електромобілі діляться на три основні категорії:
- акумуляторні електромобілі живляться електроенергією, що зберігається в акумуляторній батареї.
- плагін-гібриди поєднують бензиновий або дизельний двигун з електродвигуном і місткою акумуляторною батареєю.
- транспортні засоби на паливних елементах відщеплюють електрони від молекул водню для виробництва електроенергії для роботи двигуна.
Згідно з дослідженням, до 2035 року 99,8% нових електричних вантажних автомобілів будуть дешевшими в експлуатації, ніж дизельні, при цьому вони перевозитимуть аналогічні обсяги товарів на ті самі відстані і за той же час у дорозі. Найчастіше електричні вантажівки навіть раніше перевершать дизельні аналоги за сукупною вартістю володіння. Крихітний розрив до 100% може бути легко подолано невеликою кількістю вантажівок, що роблять додаткову зупинку, понад те, що потрібно за законом, для заряджання. Навіть із цією додатковою зупинкою їх все одно буде дешевше купувати та експлуатувати.
Але підвищення цільового показника викидів CO2 в ЄС для виробників вантажівок до -65% у 2030 році також необхідно, якщо через п'ять років вантажні автомобілі з нульовим рівнем викидів досягнуть майже 100% продажів. Дотримання поточних кліматичних цілей ЄС для виробників вантажівок призведе до того, що до 2035 року на дорогах буде на 1,3 млн менше вантажівок із нульовим рівнем викидів. Посилення стандартів ЄС з 2020-х років змусить виробників виконувати свої добровільні зобов'язання з електрифікації. Вже сьогодні більшість вантажівок з нульовим рівнем викидів у сегменті міських перевезень перевершують дизельні за вартістю та можливостями, але слабкі цілі для виробників вантажівок призводять до того, що вони не постачаються перевізникам.